Menu Zamknij

Piątkowe spotkania biblijne “Słowo o Słowie”

Zapraszam do udziału w biblijnych spotkaniach online „Słowo o Słowie”, w których będziemy przygotować się do celebracji Dnia Pańskiego poprzez wspólnotową refleksję nad niedzielną liturgią Słowa. Współcześnie, dzięki mediom elektronicznym, każdy ma dostęp do tekstów biblijnych, które są czytane w czasie mszy świętej. Z łatwością można się wcześniej z nimi zapoznać. Niemniej pełne ich zrozumienie wymaga namysłu. Pierwsi chrześcijanie codziennie gromadzili się świątyni i badali Pisma, jak zapisał św. Łukasz w Dziejach Apostolskich (Dz 17,11). Chcemy ich naśladować, wierząc, że i teraz Pan Bóg do nas przemawia, kiedy czytamy Pismo Święte. Z powodu trwającej pandemii gromadzenie się “w realu” jest znacznie utrudnione. Dlatego spróbujemy skorzystać z możliwości, jakie daje nam technologia. Będąc gdziekolwiek, mając dostęp do internetu, będziemy mogli spotykać się online. Do tego celu wykorzystamy darmową platformę Jitsi Meet.

KIEDY?

W każdy piątek o godz. 21.00

JAK TO BĘDZIE WYGLĄDAĆ?

Spotkanie rozpocznie się krótkim wprowadzeniem ks. Tomasza. Potem będzie czas na refleksję wspólnotową. Całość potrwa około 60 minut.

JAK DOŁĄCZYĆ ?

W celu dołączenia do grupy należy wysłać na adres slowo@effathastaniatki.pl zgłoszenie, podając swoje imię i nazwisko. Uczestnictwo, w odróżnieniu od słówek nie jest anonimowe. Należy mieć włączoną kamerę, gdyż łatwiej będzie ze sobą rozmawiać, kiedy się widzimy. Wtedy otrzymają Państwo hasło do spotkania, na które będzie można dołączyć, korzystając z przeglądarki internetowej lub specjalnej aplikacji na komputer z tego linku: https://desktop.jitsi.org/Main/Download. Klikamy, wybierając odpowiedni system operacyjny i instalujemy. Są też aplikacje na urządzenia mobilne: na telefony z systemem Android lub Apple.

Stały link do grupy biblijnej – https://meet.jit.si/slowo-o-slowie

Zapraszam serdecznie.

ks. Tomasz Łach