Menu Zamknij

Modlitwa wspólnotowa w wakacje

Zapraszamy na modlitwę wspólnotową w wakacje, w każdą środę o godzinie 18.45 w  kaplicy Matki Bożej Bolesnej w kościele. Pamiętajmy też o sobie wzajemnie w czasie wakacyjnego wypoczynku. W każdą niedzielę znajdźmy sposobność, aby uczestniczyć w eucharystii.

Z Bogiem i do zobaczenia kiedyś, tam …

ks. Tomasz

Terminy kursów Szkoły Nowej Ewangelizacji

Terminy Temat kursu Miejsce Zapisy
20 – 23.06 Kurs Jan Tarnów/Błonie SNE Tarnów
16 – 21.07 Kurs Jan Kielce Kielce
24 – 28.07 Kurs Jan Redemptoryści / Lubaszowa Sursum Corda Kraków
31.07 – 04.08 Kurs Jan Stryszawa SNE Stryszawa
24 – 26.05 Emaus Częstochowa SNE Częstochowa
23 – 25.08 Emaus Stryszawa SNE Stryszawa

 

Więcej na stronie: https://sne.tarnow.pl/

Piesza Pielgrzymka Krakowska do Częstochowy

Jeśli szukasz grupy dla siebie, aby przeżyć rekolekcje w drodze, podczas pieszej pielgrzymki, to nasza grupa jest dla Ciebie. Od wielu już lat prowadzą ją salezjanie i czynią to w duchu swojego założyciela św. Jana Bosko. Co ci oferujemy? Ducha modlitwy i dobre konferencje, przez które ubogacisz swoje życie.

Oferujemy ci niezapomniane chwile radości i śmiechu, ale również i wyciszenia. Oferujemy ci spowiedź i rozmowę, śpiew i milczenie. To wszystko sprawi, że w następnych latach już nie będziesz szukał innej grupy, tylko pozostaniesz z nami, a po latach przyjedziesz i pójdziesz ponownie razem ze swoimi dziećmi i wnukami. Jesteśmy dla wszystkich: rodzin, młodszych i starszych, żonatych, mężatek, kawalerów i panien. Czyli jesteśmy dla Ciebie.

Jeśli raz z nami pójdziesz, to już się zarazisz wirusem niewyleczalnej tęsknoty za następną pielgrzymką.

ks. Andrzej Gołębiowski SDB

Tutaj dostępny jest plakat mający wywrzeć odpowiednie wrażenie. Do przeglądnięcia jeszcze: profil Grupy 15 na Facebooku oraz oficjalna witryna XXXIX Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej do Częstochowy. Dołączam się do zachęty ks. Andrzeja. Popieram. Zapraszam. Będzie nam miło.

ks. Tomasz

 

Bez Miłości nic, nigdzie i nijak …

BEZ MIŁOŚCI (Ks. Jan Twardowski)
czystość ciała
czystość rąk pana przewodniczącego
czystość idei
czystość śniegu co płacze z zimna
wody co chodzi nago
czystość tego co najprościej

i to wszystko psu na budę
bez miłości

Dziękuję wszystkim za udział we wspólnotowym wyjeździe do Zembrzyc. Pogoda nie dopisała, ale myślę, że kto chciał, to skorzystał.

W ramach przypomnienia …

ks. Tomasz

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

Są w życiu sytuacje beznadziejne.
Są w życiu sytuacje bez wyjścia.
Na pewno umrzemy.
Przyjdzie czas, że ludzie o nas zapomną.
Po jakichś 50 latach nikt już nie będzie w stanie skojarzyć napisu na nagrobku z naszą twarzą.
To wszystko niewątpliwie jest przed nami.
Bądźmy gotowi wejść do grobu.

Jednak to, co się wydarzyło w  wielkanocny poranek, zasadniczo zmienia postać, nie tylko rzeczy, ale przede wszystkim nas, ludzi.

Niech Chrystus Zmartwychwstały wyprowadzi nas z naszych ciemności, skruszy serca z kamienia, a da serca z ciała, tętniące Jego życiem.

Mocy tajemnicy paschalnej, błogosławionych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy życzę wszystkim i mimo wszystko.

ks. Tomasz Łach sdb 

Wyjazd Wielkanocny – Zembrzyce

Tego samego dnia dwaj z nich byli w drodze do wsi, zwanej Emaus, oddalonej sześćdziesiąt stadiów od Jerozolimy. Rozmawiali oni z sobą o tym wszystkim, co się wydarzyło. Gdy tak rozmawiali i rozprawiali z sobą, sam Jezus przybliżył się i szedł z nimi. … 

W sobotę 27 kwietnia wyruszamy do naszego Wielkanocnego Emaus. W tym roku będzie nim ośrodek rekolekcyjny Totus Tuus w Zembrzycach. Jedziemy, aby rozpoznać Chrystusa w Słowie, w liturgii i we wspólnocie. Poniżej zamieszczam propozycję szczegółowego programu na ten czas. Ewentualne uwagi można zgłaszać do mnie na adres: duszpaszterz (at) effathastaniatki.pl.

 

Sobota 27.04

8.30     błogosławieństwo na drogę i odjazd z parkingu przy opactwie

9.30     dojazd z zakwaterowanie (przydział pokoi, recepcja)

10.00   konferencja w kaplicy na temat: Poznali Go przy łamaniu chleba. Rozpoznanie Chrystusa zmartwychwstałego w liturgii.

11.00    przerwa

12.00   Eucharystia

13.00   obiad

Rekreacja i dłuższy spacer w górski las

17.30    Kolacja

Czas dla rodzin

19.30    Ognisko

21.00    Apel Jasnogórski i modlitwa wieczorna

Zasypianie

 

Niedziela 28.04

8.30     modlitwa poranna w kaplicy

9.00     śniadanie

czas dla rodzin, zabawy sportowe

11.30    Eucharystia

12.30   Obiad

13.30   Wyjazd niespodzianka

Nie mam nikogo, kto by mnie wprowadził …

Chrystus wprowadza do wody w sadzawce Betesda człowieka, który od 38 lat cierpi na swoją chorobę. Jest już tak słaby i bezradny, że sam nie może wejść do niej, kiedy następuje poruszenie wody. Pośród nas jest wielu takich ludzi: chorych, bezradnych, przygniecionych ciężarem choroby, grzechu lub po prostu trudami życia. Tak właśnie patrzmy na ludzi wokół nas. Nie osądzajmy pytając: “Kto był większym grzesznikiem, on czy jego rodzice, że mu się to przytrafiło?”. Miejmy odwagę podejść, zapytać, zaproponować, zaprosić. Z dobrocią i miłosierdziem wskazujmy innym drogę do uzdrawiającego źródła. Jeśli nie mogą sami podejść, zaoferujmy pomoc. Podobnie i Szymon stał się Piotrem. Jego brat Andrzej powiedział do niego: “Znaleźliśmy Chrystusa, to znaczy Mesjasza”. A potem przyprowadził go do Jezusa. Pozwólmy więc sobie pomóc i pomagajmy innym. Źródło Kościoła jest czyste, a woda w nim — Duch Święty — ma moc uświęcania, czyli uzdrawiania. Kościół jest dla grzeszników, Effatha tym bardziej. Nie jesteśmy we wspólnocie, aby chlubić się swoją świętością. Jesteśmy po to, żeby pozwolić Bogu, aby nas uzdrawiał i umacniał. Dziękujmy za tych, którzy nas przyprowadzili i bądźmy tymi, którzy przyprowadzają innych.

Aplikacja na urządzenia mobilne

Dostępna jest aplikacja na urządzenia mobilne z systemem Android, która jest skróconą wersją pełnej strony internetowej. Aplikacja jest jeszcze w bardzo początkowej fazie. Można do niej dodawać inne odnośniki. Aplikacja jest dopiero w początkowej fazie rozwoju i będzie jeszcze modyfikowana, a można ją zainstalować wprost ze  Sklepu Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.effatha.

Nowa strona internetowa Wspólnoty

W najbliższy wtorek 2 kwietnia zaprezentujemy nową stronę internetową naszej wspólnoty oraz połączoną z nią aplikację mobilną na telefony z systemem Android. Naszym zamierzeniem nie jest tworzenie jakiejś wirtualnej rzeczywistości, która miałaby zastąpić nasze spotkania, rozmowy i wspólną modlitwę “w realu”. Ma natomiast służyć usprawnieniu wzajemnej komunikacji i organizowaniu różnych przedsięwzięć wspólnotowych. Prace jeszcze trwają, ale wersję roboczą można podejrzeć tutaj: https://www.effathastaniatki.pl/. Wszelkie uwagi i sugestie można kierować bezpośrednio do mnie.