Menu Zamknij

Słówka wieczorne – Wielki Post 2021

W czasie Wielkiego Postu słówka będą skupione wokół tekstów czytań biblijnych z liturgii dnia. W tym okresie liturgicznym, który przygotowuje nas do Paschy i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, Kościół proponuje nam Słowo ku nawróceniu. Czytania są tak dobrane, aby nas poprowadzić drogą pokuty ku odnowie życia, ku wolności poprzez wyzwolenie z naszych grzechów. Uczynki pokutne: post, modlitwa i jałmużna mają nas przygotować i otworzyć na działanie łaski. Przemiana bowiem, jest zawsze dziełem Boga w nas. Co tydzień będę publikował aktualne tematy słówek. Ufam, że każdy wybierze jakieś słowo dla siebie. Wiara rodzi się ze słuchania, a tym, co się słyszy jest Słowo Chrystusa. Zapraszam zatem na 15 minut słowa, codziennie o godz. 21.00. Zachęcam do wcześniejszego zapoznania się z liturgią słowa danego dnia. Nie zawsze będę przypominał je w całości.

Zamiast kolejnego serialu z Netflixa, wybierz słówko ze wspólnotą Effatha. 😉

Ksiądz Bosko swoim wychowankom codziennie po modlitwach wieczornych mówił kilka słów na dobranoc. Chciał, aby chłopcy szli spać z jakąś budującą myślą w sercu. Ten zwyczaj przyjął się również w naszej wspólnocie Effatha, od marca tego roku, w formie komentarza do liturgii słowa danego dnia. Wraz z całą wspólnotą zapraszam Państwa do uczestnictwa w tej wieczornej refleksji. Niech to słówko będzie też krótką, codzienną katechezą dla dorosłych, której bardzo brakuje w Kościele. Zapraszamy na słówka wszystkich chętnych, nie tylko członków wspólnoty Effatha. 🙂

Co zatem trzeba zrobić, aby jej wysłuchać? Wystarczy kliknąć LINK na naszej stronie. Jeśli posiadają państwo aktywne konto firmy Microsoft, nastąpi automatyczne przekierowanie do aplikacji Skype. Natomiast ci, którzy takiego konta nie mają, mogą dołączyć do spotkania za pomocą przeglądarki internetowej: Microsoft Edge lub Google Chrome. Na słówku będziemy się spotykać codziennie o godz. 21.00 i potrwa ono około 20 minut. Po słówku wspólnie pomodlimy się, odmawiając kompletę. Teksty brewiarzowe można znaleźć w aplikacji na Androida: Brewiarz lub Pismo Święte. Jest też aplikacja na komputer z systemem Windows 10 – Pismo Święte, albo można skorzystać ze strony www.brewiarz.pl.

Dzień Na jaki temat?
niedziela Czy Pan Bóg chce, abyśmy byli kuszeni?
poniedziałek Katedra świętego Piotra.
wtorek Słowo, które wychodzi, ale też i wraca.
środa Wola Boża i fatum.
czwartek Dlaczego prosić Pana Boga, skoro On i tak wszystko wie?
piątek Większa sprawiedliwość i pojednanie.
sobota Doskonałość tak, ale na miarę miłości.