Menu Zamknij

Słówka wieczorne 25 – 30 stycznia: Ksiądz Bosko – ojciec i nauczyciel młodzieży. Sezon 7

Siódmy sezon słówek będzie poświęcony świętemu Janowi Bosko, którego uroczystość będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę. Salezjanie pracują w Staniątkach już 40 lat. Co prawda to mniej, niż 800 lat obecności sióstr benedyktynek, niemniej to już prawie pół wieku. Postać księdza Bosko nie jest obca wiernym objętym naszym duszpasterstwem. Warto jednak przypomnieć sobie nieco faktów z jego życia, a także istotne rysy duchowości salezjańskiej. Dlatego też tej tematyce będzie poświęcony Siódmy Sezon słówek.
Zamiast kolejnego serialu z Netflixa, wybierz słówko we wspólnocie Effatha. 😉

Ksiądz Bosko swoim wychowankom codziennie po modlitwach wieczornych mówił kilka słów na dobranoc. Chciał, aby chłopcy szli spać z jakąś budującą myślą w sercu. Ten zwyczaj przyjął się również w naszej wspólnocie Effatha, od marca tego roku, w formie komentarza do liturgii słowa danego dnia. Wraz z całą wspólnotą zapraszam Państwa do uczestnictwa w tej wieczornej refleksji. Niech to słówko będzie też krótką, codzienną katechezą dla dorosłych, której bardzo brakuje w Kościele. Zapraszamy na słówka wszystkich chętnych, nie tylko członków wspólnoty Effatha. 🙂

Co zatem trzeba zrobić, aby jej wysłuchać? Wystarczy kliknąć LINK na naszej stronie. Jeśli posiadają państwo aktywne konto firmy Microsoft, nastąpi automatyczne przekierowanie do aplikacji Skype. Natomiast ci, którzy takiego konta nie mają, mogą dołączyć do spotkania za pomocą przeglądarki internetowej: Microsoft Edge lub Google Chrome. Na słówku będziemy się spotykać codziennie o godz. 21.00 i potrwa ono około 20 minut. Po słówku wspólnie pomodlimy się, odmawiając kompletę. Teksty brewiarzowe można znaleźć w aplikacji na Androida: Brewiarz lub Pismo Święte. Jest też aplikacja na komputer z systemem Windows 10 – Pismo Święte, albo można skorzystać ze strony www.brewiarz.pl.

Dzień Na jaki temat?
niedziela Fenomen księdza Bosko.
poniedziałek Zdolny i nie leń.
wtorek Sny Janka i Jana.
środa Wychowanie jest sprawą serca – duch oratoryjny.
czwartek Wystarczy, że jesteście młodzi, abym was kochał.
piątek Róbcie, co chcecie, bylebyście nie grzeszyli.
sobota Nigdy sam, rzadko w dwóch, najlepiej w trzech – salezjańska wspólna wychowawczo-duszpasterska.