Menu Zamknij

Słówka wieczorne 1.02 – 6.02: Pan postawił Cię nad nimi… Sezon 8

Ósmy sezon słówek będzie poświęcony ojcostwu i macierzyństwu duchowemu. Przychodzi taki moment w życiu każdego mężczyzny i kobiety, kiedy trzeba wziąć odpowiedzialność za innych. Dotyczy to życia rodzinnego, zawodowego, religijnego. Jak być dla kogoś dobrym przewodnikiem? Czy przełożony powinien wchodzić w bliską zażyłość z podwładnymi? Jak upominać i zaradzać różnym nieprawidłowościom i nieporządkom w domu, firmie, wspólnocie? Przyjrzymy się ludziom, których Pan Bóg powołał do tego, aby byli przewodnikami dla innych. Popatrzymy jak
Zamiast kolejnego serialu z Netflixa, wybierz słówko we wspólnocie Effatha. 😉

Ksiądz Bosko swoim wychowankom codziennie po modlitwach wieczornych mówił kilka słów na dobranoc. Chciał, aby chłopcy szli spać z jakąś budującą myślą w sercu. Ten zwyczaj przyjął się również w naszej wspólnocie Effatha, od marca tego roku, w formie komentarza do liturgii słowa danego dnia. Wraz z całą wspólnotą zapraszam Państwa do uczestnictwa w tej wieczornej refleksji. Niech to słówko będzie też krótką, codzienną katechezą dla dorosłych, której bardzo brakuje w Kościele. Zapraszamy na słówka wszystkich chętnych, nie tylko członków wspólnoty Effatha. 🙂

Co zatem trzeba zrobić, aby jej wysłuchać? Wystarczy kliknąć LINK na naszej stronie. Jeśli posiadają państwo aktywne konto firmy Microsoft, nastąpi automatyczne przekierowanie do aplikacji Skype. Natomiast ci, którzy takiego konta nie mają, mogą dołączyć do spotkania za pomocą przeglądarki internetowej: Microsoft Edge lub Google Chrome. Na słówku będziemy się spotykać codziennie o godz. 21.00 i potrwa ono około 20 minut. Po słówku wspólnie pomodlimy się, odmawiając kompletę. Teksty brewiarzowe można znaleźć w aplikacji na Androida: Brewiarz lub Pismo Święte. Jest też aplikacja na komputer z systemem Windows 10 – Pismo Święte, albo można skorzystać ze strony www.brewiarz.pl.

Dzień Na jaki temat?
niedziela Tego można, a nawet trzeba się nauczyć. “Właśnie dlatego, że wydają Ci się niemożliwe, musisz uczynić je możliwymi przez posłuszeństwo i nabycie wiedzy”. (Sen ks. Bosko)
poniedziałek Lęk przed odpowiedzialnością. “Biada mi! Jestem zgubiony! Wszak jestem mężem o nieczystych wargach i mieszkam pośród ludu o nieczystych wargach”. (Iz 6,5)
wtorek Przygotowanie. “Jezus zaś czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi”. (Łk 2, 52)
środa Decyzja. “Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie”. (Mt 1,24)
czwartek Opór materii. “Obawiam się, że gdy przyjdę, znajdę was nie takimi, jakimi pragnąłbym was znaleźć, a i dla was okażę się takim, jakiego sobie nie życzycie”. (2 Kor. 12,20)
piątek Pokusa rezygnacji. “Mistrzu, całą noc pracowaliśmy i niceśmy nie ułowili. Lecz na Twoje słowo zarzucę sieci”. (Łk 5,5)
sobota Spełnienie. “Oto kraj, który poprzysiągłem Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi tymi słowami: Dam go twemu potomstwu. Dałem ci go zobaczyć własnymi oczami, lecz tam nie wejdziesz”. (Pwt 34,4)