Menu Zamknij

Ważne ogłoszenia!

W związku z sytuacją zagrożenia epidemiologicznego ZAWIESZAMY do odwołania wszelkie spotkania, wyjazdy i posługi. Nie będzie posługi modlitwy wstawienniczej w Brzesku. Nie będzie też eucharystii wspólnotowej i spotkań. Kto chce, może się włączyć w codzienną modlitwę wieczorną przy krzyżu przed kościołem o godzinie 20.00. Będziemy odmawiać cząstkę różańca i koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji ocalenia od epidemii.

Ksiądz Proboszcz Krzysztof Golba wydał też specjalne zarządzenia dotyczące niedzielnych nabożeństw i przebiegu liturgii w tym czasie. Przytaczam je w całości.

 

   UWAGA !

W związku z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, aby nie powstawały duże zgromadzenia osób, w Ośrodku Duszpasterskim w Staniątkach z dniem 13 marca 2020 r. do odwołania zostają wprowadzone następujące ustalenia:

  • Msze Św. w dni powszednie o godz. 6.30 i 18.00 będą odprawiane jak dotychczas w kościele.
  • Msze Św. w niedziele o godz. 6.30 i 18.00 będą odprawiane jak dotychczas w kościele oraz o godz. 1300 na cmentarzu.
  • Msze Św. w niedziele o godz. 9.00 i 11.00 będą odprawiane w ogrodzie za plebanią.
  • Gorzkie Żale w niedziele będą odprawiane jak dotychczas o godz. 17.00 w kościele.
  • Drogi Krzyżowe w piątki o godz. 16.15 będą odprawiane wokół parku. Po nabożeństwie nie będzie udzielana Komunia Św.
  • Drogi Krzyżowe w piątki o godz. 18.30 będą odprawiane jak dotychczas w kościele.

   Powyższy plan ma celu umożliwienie wiernym podejmowania własnych decyzji uczestnictwa w Mszach Św. i nabożeństwach związanych z ewentualnym niebezpieczeństwem zarażenia  koronawirusem. Ponadto zachęca się osoby w podeszłym wieku, a także chore, mające objawy podobne do przeziębienia do pozostania w domu. W takim wypadku obowiązek świętowania niedzieli można spełnić oglądając Msze Św. w telewizji m. in. o godz. 7.00 na TVP 1, o godz. 9.30 w TV Trwam, o godz. 13.00 na TVP Polonia. Również w nabożeństwie Gorzkich Żali można duchowo uczestniczyć za pośrednictwem Radia Maryja w niedziele o godz. 17.00.

   Przypominamy również, że nie ma obowiązku korzystania z wody święconej przy wejściu do kościoła oraz przekazywania sobie znaku pokoju przez podanie ręki. Komunię Św. będzie można przyjmować na rękę od wyznaczonego na każdej Mszy Św. kapłana.

   Codziennie przed kościołem o godz. 20.00 będzie odmawiany dziesiątek Różańca Św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po każdej Mszy św. będą śpiewane Suplikacje w intencji ustania epidemii.

Ks. Krzysztof Golba sdb
Rektor kościoła św. Wojciecha
w Staniątkach

UWAGA od ks. Tomasza! Osobiście proszę o dużą rozwagę w uczestnictwie w tej wieczornej modlitwie o godz. 20.00. Trwa ona dość długo, około 45 minut, a wieczory są jeszcze chłodne. Można też pomodlić się w domu z rodziną. Jak mówi przysłowie: “Głowa rozum musi mieć”.